Aby zostać profesjonalistą musisz poznać pewne schematy, jakimi rządzi się świat. Zwykle wymaga to sporo uporu, determinacji i przede wszystkim wiedzy. Jak więc zostać profesjonalnym sportowcem? O tym dowiesz się za chwilę!

Jedzenie
Coraz więcej osób wręcz pomija śniadanie – a to błąd, ponieważ profesjonalni sportowcy bardzo pilnują to, jak gdzie i co jedzą. Najczęściej pilnują to mniej więcej tak samo, jak okres, w którym robią poranny trening. Należy jednak pamiętać, że odstęp pomiędzy jednym a drugim powinien wynosić co najmniej 2 godziny. Jeśli nie masz jednak na to czasu, to postaraj zastąpić śniadanie napojami z odpowiednimi wartościami odżywczymi. Co ciekawe, czas, który przeznaczysz na odpowiednie strawienie posiłku jest również ściśle powiązany z intensywnością treningu – dlatego też nieraz się widzi sportowców, którzy na zawodach wręcz zwracają śniadanie, ponieważ nie zachowali odpowiedniego odstępu między posiłkiem – a wysiłkiem.
Wyrzeczenia
Przez większość czasu będziesz musiał również zrezygnować niektórych przypraw i potraw, takich jak ocet, papryka, czy nawet sól – jeśli chodzi o posiłki, to na pewno powinieneś zapomnieć o jedzeniu fast-foodów. Tłuszcz odgrywa również ważną rolę w diecie sportowców. Warto pamiętać, że smażone potrawy są ciężkostrawne – dlatego większość je gotowane potrawy, bądź parzone dania, które nie zawierają tak wiele tłuszczu bądź kalorii. Ryba również jest bardzo częstym posiłkiem sportowców – więc jeśli nie lubisz jej smaku, to albo musisz się przymusić, albo zrezygnować ze swoich marzeń.
Pamiętaj o piciu wody!
Podczas intensywnego treningu nasz organizm traci dużo wody i elektrolitów. Gdy utrata płynów osiągnie 3% twojej masy ciała, pamiętaj, że wydolność naszego organizmu zmniejszy się nawet o kilkadziesiąt procent. Dlatego też warto jest regularnie nawadniać swój organizm, oraz zrezygnować z napojów gazowanych i zawierających duże ilości cukru. Zdecydowanie najlepiej jest używać naturalnych napojów izotonicznych.
Pamiętaj o tym, że nagła zmiana może cię drogo kosztować
Przykładem może tu być kilka dodatkowych kilogramów dla biegacza – które mogą sprawić, że jego wydolność organizmu jest niższa, od innych osób – dlatego większość biegaczy stosuje diety niskotłuszczowe. W sportach takich jak zapasy i podnoszenie ciężarów sportowcy kwalifikują się do kategorii podnoszenia ciężarów i zwykle starają się zmniejszyć zawartość wody i tłuszczu przed zawodami, aby po prostu ich mięśnie miały łatwiej, przy dźwiganiu ciężarów. Mimo to, warto jest zaznaczyć, że takie szybkie zmiany w organizmie mogą wiązać się z komplikacjami zdrowotnymi.
źródło: https://typ1x2.pl