Nie da się ukryć, że wielu Polaków interesuje się sportem, jednakże w naszej świadomości tak naprawdę wyróżnia się kilka pozycji, które warto jest wyróżnić. W jakich dyscyplinach sportowych zatem Polacy radzą sobie najlepiej? O tym już za chwilę!

Numer jeden
Mówiąc o Polskim sporcie, od razu na myśl przyszła piłka nożna. Ciekawe i smutne jest jednak to, że polscy piłkarze w ciągu ostatnich 30 lat nie osiągnęli większych osiągnięć (ostatnio zdobyli srebrne medale na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku). Niemniej jednak piłka nożna i reprezentacja przyciągnęły na stadion tysiące kibiców. Jednak w tym artykule chcemy pokazać, że nie tylko „posiadamy” piłkę nożną, ale także popularyzujemy sport.
Nasza drużyna piłkarska może tylko pomarzyć o sukcesie, jakim są polscy siatkarze od piętnastu lat w ścisłej czołówce światowej. Jej ostatnim dużym sukcesem w XXI wieku było wicemistrzwo w 2006 roku. Od tego czasu nasi siatkarze dwukrotnie zdobyli mistrzostwo Europy i najbardziej prestiżowe mistrzostwa świata. Oczywiście sukces drużyny ligowej następuje po sukcesie drużyny narodowej. Co prawda żaden z nich nie wszedł do Siatkarskiej Ligi Mistrzów, ale nie poddaje się i nadal wygrywa.
W sportach zimowych nigdy nie byliśmy wyjątkowo mocni
Nasi polscy legalni bukmacherzy traktują zakłady na sporty zimowe jako sezonowe wzrosty i to trochę niesprawiedliwe, gdy nasi gracze dają z siebie wszystko na arenie międzynarodowej. Mimo, że góry są piękne, warunki pogodowe pozwalają na 4-5 miesięcy treningu. Kiedy jednak Polska została przejęta przez Małyszomanię na przełomie XIX i XX wieku, wiele osób przewidywało, że jest to sytuacja przejściowa. Jednak Adam Małysz przebił wszystkich, bo jego chwila chwały trwała aż dekadę.
Adam Małysz stał się postacią, która zakochała się w pokoleniu ludzi. Większość z nich o nim nie zapomniała i nadal sprawia im trochę bólu, bo nigdy nie usłyszą „Małysz nadchodzi!” . W tym okresie zdobył 4 medale olimpijskie i 4 mistrzostwa świata. Polacy zakochali się w skokach narciarskich i nie mogli się doczekać następcy „Mistrza Wisły”.
Żużel
Patrząc wstecz na średnią frekwencję ligi w najwyższej lidze, tor okazał się najpopularniejszym sportem w Polsce. Nic dziwnego, że Liga Polska to najpotężniejsza liga na świecie, niestety w Lidze Mistrzów nie ma toru. Chociaż dobrze sobie radzili w zakładach sportowych torowych. Zamiast tego, oprócz oczywistego sentymentu ligowego, kibice będą podekscytowani, że nasi gracze będą walczyć o mistrzostwo świata. Jak na Mistrzostwa Świata Seniorów sytuacja wygląda nieco zła, ostatni złoty medal zdobył Tomasz Gollob w 2010 roku. Nie da się ukryć, że żużel może nas jeszcze zaskoczyć, jednakże tak naprawdę ciężko jest pomyśleć o takiej sytuacji, jeśli epidemia koronawirusa się przedłuży – może to spowodować, że po prostu będzie nam ciężej się ekscytować zawodami, no bo w końcu ich nie będzie.